
Drodzy mieszkańcy – członkowie Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Na portalu „Fordon na co dzień” rozgorzała dyskusja zwolenników i przeciwników stawiania szlabanów. Wywołała ją ankieta, którą skierowaliśmy do mieszkańców nieruchomości sąsiadujących z nowym budynkiem przy ul. Przyjaciół 2.
Chcąc zapewnić możliwość korzystania z miejsc postojowych naszym członkom, rozpoczęliśmy rozmowy z mieszkańcami okolicznych bloków o możliwych rozwiązaniach. Punktem kulminacyjnym tych rozmów było spotkanie w siedzibie FSM w grudniu ubiegłego roku z mieszkańcami Przyjaciół 1, Witosa 2 i Witosa 6. Na spotkaniu omówione zostały możliwe rozwiązania, a licznie przybyli mieszkańcy zgodnie przyznali, że konieczne jest wygrodzenie parkingu pomiędzy ulicami Przyjaciół a Witosa, równoległego do ul. Twardzickiego. Zaproponowali również odcięcie szlabanami całej ulicy Witosa.
Ponieważ zmiany dotyczyć będą dużej grupy mieszkańców opracowaliśmy ankietę.
Rolą ani zamiarem Spółdzielni w tej sprawie nie jest arbitralne przyjmowanie rozwiązań. Opinię wyrażą nasi mieszkańcy. Ich głos jest dla nas ważny – czekamy na zwrot ankiet.
Z uwagą śledzimy argumenty przeciwników takich rozwiązań. Czerpiąc z ich doświadczeń, stawiamy jednak na ułatwienie parkowanie członkom spółdzielni a nie mieszkańcom okolicznych wspólnot.
















2 komentarze to “Wygrodzenie miejsc parkingowych – Witosa 2”
27 maja 2026
KowalskaDzień dobry, proszę wymienić z jakich bloków mieszkańcom będzie przysługiwał pilot do jakiego parkingu?
8 czerwca 2026
Karolina ZauterWszelkich informacji dot. tego tematu udzielają pracownicy działu Techniczno-Inwestycyjnego.