
W dniu 25 maja br. w siedzibie Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyło się bardzo interesujące spotkanie, w którym udział wzięli Radni: Wojciech Bielawa, Kazimierz Drozd, Maria Gałęska, Paweł Sieg, Lech Zagłoba-Zygler, przewodniczący Rady Osiedla Tatrzańskie Łukasz Wojnarowski i zastępca Zbigniew Szczęsny, przewodniczący Rady Osiedla Terenów Nadwiślańskich Sylwester Kargulewicz oraz Zarząd FSM. Uczestnicy dyskutowali o projekcie „Planu ogólnego miasta Bydgoszcz”.
Mieszkańcy Fordonu chcą mieć wpływ na przyszły kształt przestrzeni wokół nich, a niektóre propozycje zaproponowane przez miejskich urbanistów budzą niepokój. Zagospodarowanie górnego tarasu wysoką zabudową miejską, rozbudowa Miejskiego Centrum Kultury, nierozwiązane problemy komunikacyjne osiedla, stan ulic, brak wystarczającej infrastruktury do dalszego rozwoju osiedla, zagęszczanie zabudowy zamiast tworzenia terenów zielonych to tylko niektóre z tematów spotkania.
Zarząd FSM serdecznie dziękuje Radnym i obecnym Przedstawicielom Rad Osiedli za tak merytoryczną dyskusję i ogromne zaangażowanie w sprawy naszej dzielnicy.
P.S. Projekt Planu ogólnego miasta Bydgoszczy dostępny jest na stronie BIP w zakładce Miejska Pracownia Urbanistyczna w Bydgoszczy.
https://mpubydgoszcz.rbip.mojregion.info/135/177/plan-ogolny.html
















Bez odpowiedzi do “Spotkanie – Plan ogólny miasta Bydgoszcz”